Nowości książkowe

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Wśród nowości książkowych Biblioteki Publicznej, w tym tygodniu proponujemy dzieło Aleksandra Sołżenicyna „Archipelag GUŁag” („Monumentalna praca, która jest świadectwem stopniowego odzierania człowieka z jego godności i zmuszania do niewolniczej pracy pod wzniosłymi hasłami. Dzięki tej książce, opublikowanej w Paryżu w latach 1973-1975, świat poznał prawdę o łagrach i skrywanej przed opinią publiczną części historii zSRR. Książka ta wywołała poruszenie, które doprowadziło do rozwiania iluzji na temat systemu komunistycznego oraz osłabienia wpływów komunistów zachodnioeuropejskich.”),
oraz „Czas życia i czas śmierci” Ericha Marii Remarque („Jedno z najlepszych dzieł Remarque’a.
Historia żołnierskiego losu młodego Niemca – Ernsta Graebera. Nieoczekiwanie, w czasie klęsk armii niemieckiej, Graeber dostaje urlop. Przepełniony nadzieją udaje się do kraju, do rodzinnego miasta, by szukać wytchnienia od nędzy, głodu, zimna i wszechobecnej śmierci frontu rosyjskiego.
Czeka go z jednej strony ogromne rozczarowanie – jest bowiem świadkiem upadku swojej ojczyzny, a z drugiej niespodziewane szczęście – przeżywa wielką miłość. Pełen wątpliwości wraca na front, gdzie rozstrzygnie się konflikt między winą a poświęceniem.”).
Źródło okładek: kwadryga.com, oraz olx.pl.

Zostaw komentarz

O nas

Jako Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka, prowadzimy działalność w gminie Lewin Kłodzki.

Najnowsze

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania!