Lekcja biblioteczna klasy III Szkoły Podstawowej i warsztaty kulinarne.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
4 kwietnia 2023 r. naszą Bibliotekę Publiczną w Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lewinie Kłodzkim odwiedziła klasa 3 z ZSP ,,Na Bursztynowym Szlaku” w Lewinie Kłodzkim. Dzieci dowiedziały się jaki jest podstawowy podział książek, które możemy znaleźć w naszej wypożyczalni. Szczegółowo omówiliśmy literaturę popularnonaukową. Młodzi czytelnicy odgadli, że nie należą do niej lektury szkolne, a encyklopedie i podręczniki.
Jednak główną rolę tego dnia odegrały książki kulinarne i poradniki poświęcone zdrowemu stylowi życia. Dodatkową ciekawostką dla dzieci był rok wydania niektórych woluminów z przepisami kucharskimi.
Najstarsza książka kucharska w naszej bibliotece ma już 65 lat. Każdy młody czytelnik mógł się zabawić w detektywa i odszukać metryczkę nowych oraz starszych książek, poznając szczegóły ich wydania.
Klasa trzecia zgłębiła techniki kulinarne również w praktyce. Dzieci stworzyły w naszej przestrzeni wielkanocne ciasteczka, które następnie zostały wypieczone przez dorosłych w Klubie Senior +. W całej bibliotece unosił się ich zapach, którymi zostaliśmy również poczęstowani, dziękujemy za miłą niespodziankę.
Zajęcia z przygotowania ciasteczek poprowadziła Pani Jadwiga Żyła- nauczyciel ZSP w Lewinie Kłodzkim z pomocą rodziców uczniów klasy III i pracowników szkoły.
 

Zostaw komentarz

O nas

Jako Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka, prowadzimy działalność w gminie Lewin Kłodzki.

Najnowsze

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania!